Всеукраїнський студентський референдум - погляд студентів

     Євгене, відомо що 24 жовтня 2011 року відбувся всеукраїнський студентський референдум щодо освітніх реформ в Україні. Розкажіть нашим читачам про результати референдуму.
Підбиваючи підсумки цього заходу, один із його організаторів, президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович розповів, що всього в референдумі взяли участь студенти 111 вищих навчальних закладів України, однак станом на сьогоднішній день відомі й опрацьовані результати 102 з них. З 102 опрацьованих вищих навчальних закладів, участь у голосуванні взяло 77 тис. студентів. Згідно з отриманими результатами, на перше з семи питань запропонованої анкети “Чи знаєте Ви про розроблену Міносвіти нову редакцію проекту закону “Про вищу освіту” позитивно відповіли 63% опитаних, “ні” – 36,5%, не відповіли – 0,5%. На запитання, чи підтримують норму законопроекту щодо підняття мінімальної стипендії до рівня прожиткового мінімуму (934 грн.) “так” відповіли 93% студентів, “ні” – 7%. На запитання про підтримку документа щодо незмінності плати за навчання для студентів-контрактників протягом усього строку навчання ствердно відповіли 93,5%, “ні” – 6%, не відповіли 0,5% опитаних. За прирівнення вищої освіти, здобутої за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, до вищої освіти за рівнем магістра висловились 76%, проти – 23%, не відповіли – 1%. Норму законопроекту щодо забезпечення обов’язкового фінансування діяльності органів студентського самоврядування ВНЗ підтримали 87% студентів, проти виступили 12%, не відповіли 1%. На запитання, «Чи підтримуєте Ви норму законопроекту щодо вільного вибору студентами навчальних дисциплін в межах варіативної частини змісту освіти» ствердно відповіли 91% студентів, проти – 9%. І на останнє запитання: «Чи підтримуєте Ви якнайшвидше ухвалення законопроекту», “так” відповіли 84%, “ні” – 13%, не відповіли 3% опитаних. (джерело http://www.unian.net).

У засобах масової інформації зараз дуже багато говорять про те, що у багатьох регіонах України процедура референдуму відбувалась досить проблематично. Чим це обумовлено та як відбувався цей процес на Донеччині?

Спілкуючись з колегами з різних регіонів України, можу сказати про те, що проблеми були, і це нормально, бо такий захід проводився в перше, і у студентів звісно було багато питань, що і як робити, де і як ставити позначку у анкеті, питання до деяких пунктів законопроекту, тощо, але все це були технічні питання, таких глобальних проблем, які б заважали проведенню процедури не було. Можу лише сказати про спільну для всіх регіонів тенденцію, це так звані неофіційні студентські організації, які начебто стоять на захисті прав та інтересів студентів, які під час проведення процедури референдуму намагались роздавати свої листівки, із своїм баченням законопроекту, тим самим ще більше вводячи в оману простих студентів та заважаючи нормальній роботі комісії, що проводила процедуру референдуму у відповідному навчальному закладі. Стосовно референдуму у нашому регіоні, то можу сказати, що у нас все відбувалось спокійно і організовано. Центральним координатором референдуму у нашому регіоні був Донецький національний технічний університет. У кожному навчальному закладі була створена своя комісія щодо проведення референдуму, переважно це були студентські профкоми та студентські ради, які чітко і професійно впорались з тим завданням, що перед ними було поставлено. Всього сім вищих навчальних закладів Донеччини взяли участь у референдумі, загальна кількість студентів, які 24 жовтня прийшли на так звані виборчі дільниці складала 8188 осіб.

На твою думку, чи потрібен був цей референдум студентству і які результати він приніс?

Казати про те, потрібен чи не потрібен референдум, коли він вже відбувся, на мою думку, не має сенсу, хоча і референдумом його назвати важко, бо в нашій державі є ЗУ «Про Всеукраїнський та місцеві референдуми», а той референдум, що відбувся мало відповідає нормативам референдуму, запропонована форма більше відповідає соціологічному опитуванню, але можу сказати лише одне, що студентам цікаво було взяти у ньому участь і отримати результат. Треба відзначити, що позитивним є те,що для встановлення конструктивного діалогу зі студентами можна застосовувати різні форми і методи. Головне результат. Результат об’єктивний,неупереджений,що немаловажно,такий,який повністю враховує думку студентів. Відомо, що роботу над пропозиціями до законопроекту «Про вищу освіту» впливові студентські організації, як Донецька асоціація правозахисних організаторів студентів і Донецький обласний осередок ВСР при МОНУ вели давно і досить конструктивно. Ці студентські організації спільно з Донецьким обласним комітетом працівників освіти і науки України, Управлінням освіти і науки ОДА та Радою ректорів вищих навчальних закладів обговорювали і напрацьовували спільні пропозиції до даного законопроекту, більшість яких були враховані в ньому. Той результат, який дав нам цей референдум, а це 13- 20 % студентів, які не підтримують якнайшвидшого прийняття цього законопроекту, говорить нам про те, що цей важливий для всіх освітян документ ще вимагає доробки та подальших консультацій.

 

Комментарии


Чтобы оставить свой комментарий Вы должны авторизироваться

Здесь пока никто не комментировал