УМОВИ проведення Перших обласних студентських спортивних ігор (змагань) серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, що мешкають у гуртожитках

1. Загальні положення:

1.1. Умови проведення перших обласних студентських спортивних ігор (змагань) серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, що мешкають у гуртожитках (далі - Умови) визначають мету, завдання та організаційні засади проведення спортивних ігор.

1.2. Перші обласні студентські спортивні ігри (змагання) серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, що мешкають у гуртожитках(далі – Спортивні ігри) проводяться серед студентів Донецької області денної форми навчання, що мешкають у гуртожитках відповідного вищого навчального закладу за підтримки Донецької обласної ради та Благодійного фонду «Олександр Янукович».

1.3.Спортивні ігри проводяться з метою створення сприятливих умов для розвитку фізичної культури і спорту серед студентської молоді, що мешкає у гуртожитках, створення спортивних кімнат (спортивних приміщень) у гуртожитках вищих навчальних закладів,  зміцнення здоров'я, формування ціннісних орієнтирів щодо здорового способу життя та широкого впровадження засобів фізичної культури і спорту в побут студентської молоді, що мешкає у гуртожитках.

1.4. Спортивні ігри проводяться за двома номінаціями:

- серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що мешкають у гуртожитках Донецької області;

- серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, що мешкають у гуртожитках Донецької області.

1.5. Організатори спортивних ігор:

       -  Студентський парламент при Донецької обласної ради;

       -  Донецька асоціація студентських правозахисних організаторів;

       - Донецька обласна колегія Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України;

1.6. Партнери спортивних ігор:

       -  Донецька обласна рада;

       -  Рада ректорів вищих навчальних закладів Донецької області;

       -  Благодійний фонд «Олександр Янукович»;

       - Донецький обласний комітет профспілки працівників освіти і науки України;

 - Донецьке обласне управління з фізичного виховання та спорту МОНМС України.

1.7. Спортивні ігри проводяться відповідно до Єдиного календарного плану спортивно-масових заходів Донецького обласного управління з фізичного виховання та спорту МОНМС України;

1.8. Ці Умови є підставою для відрядження спортсменів для участі у Спортивних іграх.

1.9. Спортивні ігри проводяться згідно з календарем проведення Спортивних ігор, що затверджується Донецьким обласним управлінням з фізичного виховання та спорту МОНМС України за погодженням з Донецькою обласною радою, Радою ректорів вищих навчальних закладів Донецької області, Благодійним фондом «Олександр Янукович»,Донецьким обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України, Студентського парламенту при Донецькій обласній раді, Донецької обласної колегії  Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, Донецької асоціації студентських правозахисних організаторів.

2. Мета та завдання:

2.1. Метою спортивних ігор  є створення сприятливих умов для розвитку фізичної культури і спорту серед студентської молоді, що мешкає у гуртожитках, створення спортивних кімнат (спортивних приміщень) у гуртожитках вищих навчальних закладів,  зміцнення здоров'я, формування ціннісних орієнтирів щодо здорового способу життя та широкого впровадження засобів фізичної культури і спорту в побут студентської молоді, що мешкає у гуртожитках.

2.2. Завдання:

- створення позитивного іміджу сучасного студента-спортсмена вищого навчального закладу з активної громадською позицією;

-     пропаганда фізичної культури і спорту, олімпійського руху серед студентської молоді;

-      виховання у студентів потреби до регулярних занять фізичними вправами;

-       формування здорового способу життя у студентства Донецької області;

-  виявлення найсильніших спортсменів та команд, які проживають у гуртожитках, серед вищих  навчальних закладів.

3. Порядок проведення спортивних ігор:

3.1.  1 етап - відбір команд, спортсменів для участі у змаганнях. Відбір проводиться вищим навчальним закладом самостійно;

3.2.2 етап - регіональний етап, відбір кращих команд вищих навчальних закладів (відповідно до зон встановлених організаційним комітетом) для участі у фінальних змаганнях(визначається оргкомітетом за результатами поданих заяв);

3.3. 3 етап - фінальні змагання між збірними командами вищих навчальних закладів проводяться згідно з програмою з видів спорту та затвердженого календаря.

4. Учасники Спортивних ігор:

4.1. До участі у Спортивних іграх допускаються студентські збірні команди вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, члени яких проживають у гуртожитку відповідного вищого навчального закладу та вчасно надали до організаційного комітету заявку встановленого зразка та передбачені Умовами документи на участь у змаганнях і сплатили організаційний внесок.

5. Програма змагань:

5.1. Дату та місце проведення прес - конференції щодо відкриття спортивних ігор затверджує Організаційний комітет за поданням Донецької обласної ради, Благодійного фонду «Олександр Янукович», Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької області, Донецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України,Донецького обласного управління з фізичного виховання та спорту МОНМС України, Студентського парламенту при Донецькій обласній раді, Донецької асоціації студентських правозахисних організаторів, Донецької обласної колегії  Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.

5.2. Обов’язковою умовою Спортивних ігор є  наявність від кожного вищого навчального закладу команди підтримки (вболівальників).

5.3.У програму Спортивних ігор включені наступні види спорту:

-       волейбол;

-       міні-футбол;

-       настільний теніс;

-       шахи;

-       легкоатлетичний крос;

Волейбол та міні-футбол

Системи проведення змагань з розіграшем усіх місць визначається на місцях згідно з кількістю команд, які прибули.

У разі однакової кількості очок у двох і більше команд перевага віддається команді, що має послідовно:

у волейболі: - краще співвідношення виграшних і програшних партій в усіх   іграх;

  - краще співвідношення виграшних і програшних очок в усіх іграх;

                  - за результатами гри між спірними командами.

у футболі: - більшу кількість очок в іграх між ними;

                  - більшу кількість перемог;

   - кращу різницю забитих і пропущених м’ячів в іграх між ними, а потім в усіх іграх;

                  - більшу кількість забитих м’ячів;

- меншу кількість порушень.

Теніс настільний

Змагання особисто-команді. Усі зустрічі в особисто-командних змаганнях складаються з 5-ти партій. Всі змагання проводяться за олімпійською системою з визначенням 1-16 місць у 7 розрядах (командні змагання  -чол., жін.; одиночний розряд – чол., жін.; парний розряд – чол., жін. і змішаний парний розряд).                                                                    

  Пари складають спортсмени однієї команди. Командний залік проводиться за сумою набраних очок усіма учасниками команди в особистих і командних змаганнях.

В разі рівної суми очок перевага віддається команді, що зайняла більше І-х, ІІ-х і т.д. місць.

Легка атлетика

В номінації «Вищі навчальні заклади І-ІІ р.а.»

- 400 м (жінки),

- 600 м (чоловіки),

В номінації «Вищі навчальні заклади ІІІ-ІV р.а.»

- 500 м (жінки),

- 1000 м (чоловіки).

Шахи

Змагання особисті з командним заліком.         

Змагання проводяться за швейцарською системою у 9 турів по дошках (якщо команд буде 10, то по коловій системі). При однаковій кількості очок у двох і більше команд перевага віддається команді, що має найменшу суму місць. Якщо цей показник однаковий, то перевага віддається команді, учасники якої посіли більше послідовно І, ІІ, і т.д. місць.

Місця, зайняті спортсменами на кожній дошці визначаються за більшою кількістю набраних очок. У разі рівності очок у двох і більше учасників місця визначаються послідовно:

- за прогресивною системою коефіцієнтів;

            - за скороченою системою коефіцієнтів;

            - за кількістю перемог;

            - за результатами особистої зустрічі.

Контроль часу: 1 година 30 хвилин кожному учаснику до кінця партії.

5.4. Дату та місце проведення Урочистого закриття спортивних ігор затверджує Організаційний комітет за поданням Донецької обласної ради, Благодійного фонду «Олександр Янукович», Донецького обласного управління з фізичного виховання та спорту МОНМС України, Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької області, Донецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України, Студентського парламенту при Донецькій обласній раді, Донецької асоціації студентських правозахисних організаторів, Донецької обласної колегії  Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.

 

№ п/п

Вид спорту

Склад учасників

Час і місце  змагань

Відповідальні за проведення

1

Волейбол

10 + 1

 

 

2

Міні-футбол

10 + 1

 

 

3

Настільний теніс

2 + 2 + 1

 

 

4

Шахи

2 + 2 + 1

 

 

5

Легкоатлетичний крос

4 + 4 + 1

 

 

 

6. Умови проведення змагань

 

6.1. Спортивні ігри регламентуються відповідними розділами Умов та проводяться за діючими всеукраїнськими правилами змагань з видів спорту. Вид жеребкування визначається у кожному виді спорту окремо.

6.2. Мінімальна кількість членів команди – 50% від повного складу, плюс один спортсмен.

6.3.  Змагання проводяться при умові, якщо на нього заявлено не менше чотирьох команд з видів спорту.

6.4. До загальнокомандного заліку вищих навчальних закладів враховуються кращі результати з трьох видів спорту Спортивних ігор.

6.5. Реєстрація учасників здійснюється виключно за наявності паспорта, студентського квитка в оригіналі та медичної довідки.

6.6. За результатами Спортивних ігор проводиться урочисте нагородження переможців, визначених рішенням судейської колегії.

6.7.     Підприємства, організації та установи різних форм власності та організаційно-правового статусу (у т.ч. благодійні фонди, громадські організації, творчі спілки тощо), які виступають спонсорами змагань, можуть установлювати за власний рахунок спеціальні призи, нагороди та премії для переможців і учасників Спортивних ігор за погодженням з оргкомітетом Спортивних ігор.

6.7    Крім спортивної програми, у рамках Спортивних ігор можуть проводитися такі спеціальні заходи:

  -      прес-конференції з реалізації проекту Спортивних ігор;

-        «круглі столи», семінари та конференції з питань фізичного виховання;

-        майстер-класи спортсменів;

-        інші методичні та інформаційні заходи.

 

7.  Підведення підсумків фінальних змагань

7.1.   У Спортивних іграх розігруються і визначаються:

-            особиста першість в видах програми з усіх видів спорту;

-           командна першість з усіх видів спорту серед ВНЗ;

-            загальнокомандна першість серед усіх вищих навчальних закладів (за номінаціями).

7.2.   Командні місця в кожному виді спорту визначаються за найбільшою сумою очок, що нараховуються за таблицею нарахування очок за рішенням судейської колегії Спортивних ігор.

 

Место

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

Команд.

72

66

60

54

50

46

42

38

32

30

28

26

24

22

20

18

 

 

 

 

 

 

 

 

Индив.

36

33

30

27

25

23

21

19

16

15

14

13

12

11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

 

8. Нагородження переможців змагань

 

8.1.   Переможці Спортивних ігор нагороджуються грамотами, медалями та цінними подарунками;

8.2.   Команди, які зайняли І-ІІІ місця з виду спорту нагороджуються кубками та дипломами відповідних ступенів та цінними подарунками;

8.3.   Команда, яка зайняла І місце у загальному заліку нагороджуються оснащенням спортивних кімнат на базі одного з гуртожитків вищого навчального закладу.

9. Фінансові витрати

9.1.   Витрати на відрядження учасників Спортивних ігор (проїзд в обидва кінці, добові, проживання) несе організація, яка відряджає.

9.2.   Часткові витрати, пов’язані з наданням спортивних споруд та медичного обслуговування несе ВНЗ, в якому проводяться змагання.

9.3.   Витрати, пов’язані з нагородженням переможців та призерів – за рахунок гранту Донецької обласної ради, Благодійного фонду «Олександр Янукович», Донецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Українита організаційних внесків учасників.

10. Права та обов'язки організаторів та партнерів

10.1. Організаторами Спортивних ігор є Студентський парламент при Донецької обласної ради, Донецька асоціація студентських правозахисних організаторів, Донецька обласна колегія Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Донецькою обласною радою,  Благодійним фондом «Олександр Янукович», Донецьким обласним управлінням з фізичного виховання та спорту МОНМС України, Радою ректорів вищих навчальних закладів Донецької області, Донецьким обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України.

10.2  Безпосереднє проведення змагань покладається на головні суддівські колегії з видів спорту.

10.3  Організатори зобов'язані:

10.3.1. Організувати та провести захід у відповідності до встановлених правил і норм;

10.3.2 Забезпечити дотримання встановлених правил і норм охорони праці і техніки безпеки, санітарно-епідеміологічних правил і норм, правил протипожежної безпеки, а так само всіх інших правил і норм. Розгляд протестів представників ВНЗ та ухвалення рішення по них здійснюється головною суддівською колегії і головним суддею Спортивних ігор. Відповідальні за проведення змагань, визначають умови їх проведення, забезпечують якісну підготовку місць змагань, несуть відповідальність за їх організацію та проведення. Зміна часу проведення заходу, затвердження його підсумків, а також призупинення або припинення заходу здійснюється тільки за погодженням з головним суддею змагань.

10.3.3. Головний суддя Спортивних ігор призначається Організаційним комітетом за поданням Донецької обласної ради, Благодійного фонду «Олександр Янукович», Донецького обласного управління з фізичного виховання та спорту МОНМС України, Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької області, Донецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України,Студентського парламенту при Донецькій обласній раді, Донецької асоціації студентських правозахисних організаторів, Донецької обласної колегії  Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.

10.3.4. Організаційний комітет залишає за собою право вносити зміни до «Умов проведення Перших обласних студентських спортивних ігор (змагань) серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, що мешкають у гуртожитках».

11. Безпека при проведенні змагань. Підготовка спортивних споруд

11.1. Згідно з постановою КМУ від 18.12.1998 № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних і культурно-видовищних заходів»:

-         відповідальність за підготовку спортивних споруд та дотримання правил безпеки під час проведення змагань покладається на начальника обласного управління з фізичного виховання та спорту, власника спортивної споруди і головного судді змагань;

-         не менше ніж за 4 години до початку змагань складається акт про готовність спортивних споруд.

11.2  Акт є обов’язковим документом, що додається до звіту головної суддівської колегії.

11.3  Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що може стати причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.

12. Порядок і терміни подання заявок

12.1. Попередні заявки від ВНЗ І-ІV р.а. на участь в у Спортивних іграх подаються до Донецького обласного управління з фізичного виховання та спорту МОНМС України (за адресою: м. Донецьк, вул. Челюскінців, 189, кім. 104) не пізніше 20 лютого 2013 року. У попередній заявці необхідно вказати види спорту, кількість спортсменів (чоловіків і жінок окремо) і відповідального (з наданням мобільного телефону) за вид спорту, а також пропозиції щодо проведення Спортивних ігор за видами спорту на базі навчального закладу.

Тренер-представник команди в день приїзду на змагання подає до мандатної комісії змагань наступні документи:

-         іменну заявку (форма додається), завірену лікарем, ректором, головою  профспілкового комітету студентів (органу студентського самоврядування) (вказати повну назву закладу та відомчу підпорядкованість).

-         На кожного учасника подаються наступні документи:

-         паспорт;

-         пластикова картка студента, слухача, курсанта;

-         страховий поліс (згідно правил змагань з видів спорту);

-         підтверджуючий документ про сплату організаційних внесків до ДАСПО

 

Зразок

 

Заявка

на участь в Перших студентських спортивних іграх

серед студентів ВНЗ І-ІV р.а., що мешкають у гуртожитках Донецької області

 

з _________________від ________________________________________

             (вид спорту)                           (назва навчального закладу)

 

№ п/п

П.І.П.

Дата     народження

Вид програми

П.І.П. відповідального

(моб. тел.)

Дозвіл лікаря

 

 

 

 

 

 

 

Печатка     Ректор/Директор                                  підпис (прізвище, ініціали)

                   Зав. кафедрою

    фізвиховання /відділення                     підпис (прізвище, ініціали)

     Голова профспілкового

     комітету студентів/органу

     студентського самоврядування     підпис (прізвище, ініціали)

                   Тренер-представник                          підпис (прізвище, ініціали)

Печатка     Лікар                                             підпис (прізвище, ініціали)

Комментарии


Чтобы оставить свой комментарий Вы должны авторизироваться

Здесь пока никто не комментировал